cocopeat

   


Peyzaj Ürünleri
Peyzaj İçin Bitkiler
Peyzaj Uygulamaları
Peyzaj Malzemeleri
» Bahce Toprağı
» Saksı Fidan Harcı
» Torf
» Curuf
» Perlit
» Dekoratif Ağaç Kabuğu
» Cocopeat
» Pomza
» Yanmış Keçi Gübresi
» Kompost Gübre
» Organik Gübre
Peyzaj Referanslarımız
Hizmetlerimiz
 


cocopeat

 
  Hindistan cevizinin kabukları ve lifleri küçük parçalara bölünerek oluşturulan doğal bir subtrat’dır. Yetiştirme ortamının doğal pH sı 5.5-6.4 arasındadır. Cocopeatin Hazırlanma aşamasında parçalara bölünen Hindistan cevizi iki defa yıkanarak tuzdan arındırılır, kalsiyum ve magnezyum ilave edilir. Bu işleme Buffering adı verilir. Daha sonra kurutulmaya alınır. Kurutulan parçalar yüksek ısı ile steril edilerek preslenir. Gartengold cocopeat blok 45lt. su verilerek ıslatılır. Suyu emen blok yumuşar ve kısa sürede kolayca dağıtılır. Dağılan bloktan min. 65lt subtrat elde edilir.


- Gevşek yapısı sayesinde optimum köklenme ve büyüme ortamı yaratır.
- Sudan, gübreden, zamandan ve işçilikten tasarruf sağlar.
- Mükemmel bir drenaja sahip olan cocopeat kesekleşmez ve bulaşmaz.
- Uzun ömürlü dür ve ekonomiktir.
- pH 5.5 – 6.4 dür.
- Kuru ağırlığının 9 katı su ve besinleri bünyesinde tutar ve bitkiye ihtiyacı oldukça hızlı ve düzenli olarak verir.
- Özellikle çelik uygulamalarında mükemmel sonuçlar vermektedir.
- Tohum ve saksılamada da kullanılır.


Boyutları ;

24.5cm x 24.5cm x 15cm ebatlarındadır.
1. kalite üründür.
1 adet Cocopeat preslenmiş küp 5 kilogram ağırlığındadır.

 

Uygulama alanları;
Coco turbo çuvalları, domates, salatalık, marul ve biber gibi sebzelerin, çilek gibi meyvelerin ve gül gibi çiçeklerin yetiştirilmesi için daha uygundur.

Kullanımı;
Çuvallar seranın içinde bir zemine yerleştirilir.
Kalın tabakaların kırılmasını önlemek için yük boşaltımı esnasında çuvallara çok dikkat edilmelidir. Damlama hattı, çuval başına dikilecek bitkilerin sayısına bağlı olarak, çuvalların arasına yerleştirilir (mesela 3 yada 4 bitki için 3 yada 4 delik açmalısınız).

Tabakalar doyasıya dek damlama yoluyla çuvalları sulayınız ve açılan bitki delikleri dolunca sulamayı sonlandırınız ve 12 saat bekletiniz.
Suyu boşaltmak için çuvallara yeteri kadar kanal delikleri açınız. Bu kanal delikleri her bitki boşluğu arasında ve çuvalın her iki ucunda olmalı, suyun kanallardan akmasını sağlayın.


Bundan sonra gübreyi damlama yoluyla, kalıplar doyasıya dek ilave edin. Mesela Bitiki başına yaklaşık olarak bir litre. Şimdi artık bitkileri cuvalların içine dikebilirsiniz. Bu çuvalların özel olarak, coco turbo ve ezilmiş coco kabuğu karışımı için ve daha az hacimde su tutmak için, dizayn edildiğini ve daha fazla hava gözeneklerine sahip olduğunu göz ardı etmeyiniz.

Çuvallarda polietilenden oluşan ve birlikte çekilebilen kollar bulunmakta ve istenilen bitki ve üretim aşamasındaki gereksinimler için isteğe gore UV işlemine tabii tutulabilir


 
 
 
 

 

cocopeat »
 

Ana Sayfa | Hakkımızda |