cocopeat

   


Peyzaj rnleri
Peyzaj in Bitkiler
Peyzaj Uygulamalar
Peyzaj Malzemeleri
Bahce Topra
Saks Fidan Harc
Torf
Curuf
Perlit
Dekoratif Aa Kabuu
Cocopeat
Pomza
Yanm Kei Gbresi
Kompost Gbre
Organik Gbre
Peyzaj Referanslarmz
Hizmetlerimiz
 


cocopeat

 
  Hindistan cevizinin kabuklar ve lifleri küçük parçalara bölünerek oluturulan doal bir subtrat’dr. Yetitirme ortamnn doal pH s 5.5-6.4 arasndadr. Cocopeatin Hazrlanma aamasnda parçalara bölünen Hindistan cevizi iki defa ykanarak tuzdan arndrlr, kalsiyum ve magnezyum ilave edilir. Bu ileme Buffering ad verilir. Daha sonra kurutulmaya alnr. Kurutulan parçalar yüksek s ile steril edilerek preslenir. Gartengold cocopeat blok 45lt. su verilerek slatlr. Suyu emen blok yumuar ve ksa sürede kolayca datlr. Dalan bloktan min. 65lt subtrat elde edilir.


- Gevek yaps sayesinde optimum köklenme ve büyüme ortam yaratr.
- Sudan, gübreden, zamandan ve içilikten tasarruf salar.
- Mükemmel bir drenaja sahip olan cocopeat keseklemez ve bulamaz.
- Uzun ömürlü dür ve ekonomiktir.
- pH 5.5 – 6.4 dür.
- Kuru arlnn 9 kat su ve besinleri bünyesinde tutar ve bitkiye ihtiyac oldukça hzl ve düzenli olarak verir.
- Özellikle çelik uygulamalarnda mükemmel sonuçlar vermektedir.
- Tohum ve sakslamada da kullanlr.


Boyutlar ;

24.5cm x 24.5cm x 15cm ebatlarndadr.
1. kalite üründür.
1 adet Cocopeat preslenmi küp 5 kilogram arlndadr.

 

Uygulama alanlar;
Coco turbo çuvallar, domates, salatalk, marul ve biber gibi sebzelerin, çilek gibi meyvelerin ve gül gibi çiçeklerin yetitirilmesi için daha uygundur.

Kullanm;
Çuvallar serann içinde bir zemine yerletirilir.
Kaln tabakalarn krlmasn önlemek için yük boaltm esnasnda çuvallara çok dikkat edilmelidir. Damlama hatt, çuval bana dikilecek bitkilerin saysna bal olarak, çuvallarn arasna yerletirilir (mesela 3 yada 4 bitki için 3 yada 4 delik açmalsnz).

Tabakalar doyasya dek damlama yoluyla çuvallar sulaynz ve açlan bitki delikleri dolunca sulamay sonlandrnz ve 12 saat bekletiniz.
Suyu boaltmak için çuvallara yeteri kadar kanal delikleri açnz. Bu kanal delikleri her bitki boluu arasnda ve çuvaln her iki ucunda olmal, suyun kanallardan akmasn salayn.


Bundan sonra gübreyi damlama yoluyla, kalplar doyasya dek ilave edin. Mesela Bitiki bana yaklak olarak bir litre. imdi artk bitkileri cuvallarn içine dikebilirsiniz. Bu çuvallarn özel olarak, coco turbo ve ezilmi coco kabuu karm için ve daha az hacimde su tutmak için, dizayn edildiini ve daha fazla hava gözeneklerine sahip olduunu göz ard etmeyiniz.

Çuvallarda polietilenden oluan ve birlikte çekilebilen kollar bulunmakta ve istenilen bitki ve üretim aamasndaki gereksinimler için istee gore UV ilemine tabii tutulabilir


 
 
 
 

 

cocopeat 
 

Ana Sayfa | Hakkmzda |